Erekce pod lupou: zjistěte, co stojí za noční erekcí nebo jak postavit penis, i když se mu nechce
Někdy přijde bez pozvání a jindy se jí nedočkáte ani na povel. Řeč je o erekci – přirozené funkci mužského těla, která může někdy překvapit a jindy zklamat. Pojďme se společně podívat, jak vlastně erekce funguje, co všechno má na její sílu a výdrž vliv, i jak spolehlivě postavit penis, když se mu zrovna nechce.
Jak erekce penisu vlastně funguje?
Celý proces ztopoření penisu je hra nervů, cév a hormonů. Když se vzrušíte, váš mozek vyšle signál, který spustí uvolňování oxidu dusnatého. Ten rozšíří cévy a do topořivých tělísek vašeho přirození začne proudit více krve. A čím lepší je průtok krve, tím pevnější erekce vás čeká.
Ztopoření penisu ale zdaleka neprobíhá jen při vzrušení. Tělo tuhle schopnost testuje i v noci. Noční erekce je zcela přirozená a často se může objevit i několikrát během jedné noci, hlavně v průběhu REM fáze spánku. V podstatě jde o jakousi údržbu, kdy vaše tělo zjišťuje, zda všechno funguje, jak má. Častou noční erekci proto berte jako dobré znamení – je ukazatelem zdravého prokrvení a hormonální rovnováhy.
Erekce podle věku: kdy je na tom mužské tělo nejlépe?
Na kvalitu ani udržení erekce nemá vliv skutečnost, zda vás přírodu obdařila větším či menším penisem. Daleko víc záleží na vašem životním stylu a také na věku. S přibývajícím roky se totiž mění hladina hormonů, reakce cév i celková citlivost vašeho těla:
- 20-30 let: V tomto věku by měla být erekce samozřejmostí. Pokud ne, může být na vině špatná životospráva, stres nebo nedostatek spánku.
- 30-40 let: Noční erekce už vás nemusí navštěvovat tak často, jako dřív.
Tělo produkuje méně testosteronu a začínají se projevovat první změny – zejména pokud do hry vstoupí sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu.
- 40+: Klesající hladina testosteronu a zhoršující se prokrvování mohou ztopoření penisu značně oslabovat. To ale neznamená, že byste to měli vzdát. Čtěte dál a zjistěte, jak erekci spolehlivě vyvolat, i když už vám dávno není dvacet.
Jak postavit penis, když se mu nechce?
Pokud penis nespolupracuje ve chvíli, kdy ho nejvíc potřebujete, zkuste se nejdřív zamyslet, co může vaše potíže s erekcí způsobovat. Někdy sice může jít o vážnější zdravotní problém, leckdy však postačí, když upravíte svůj životní styl nebo sáhnete po účinné podpoře:
- Spěte do růžova – když spíte, vaše tělo regeneruje a obnovuje hormonální rovnováhu. A hormony v rovnováze jsou pro tvrdou a dlouhotrvající erekci zásadí. Snažte se proto dopřávat si dostatek kvalitního spánku – ideálně alespoň 7 hodin denně.
- Minimalizujte stres – stres a erekce nejsou kamarádi. Naučte se proto relaxovat a snažte se vyhýbat dlouhodobé stresové zátěži.
- Vyzkoušejte afrodiziakální potraviny – zařaďte do svého jídelníčku potraviny, které působí jako afrodiziakum. Tyhle lahůdky podpoří nejen vaše libido, ale i produkci testosteronu a zlepší prokrvení přesně tam, kde je potřeba. Tvrdá erekce na sebe nenechá dlouho čekat.
- Vsaďte na doplňky stravy – pozvěte si do ložnice pomocníky v podobě speciálních doplňků stravy. Vyzkoušejte třeba Erectafit, jehož hlavní složkou je L-arginin – unikátní aminokyselina, která posiluje chuť na sex a podporuje prokrvení organismu včetně penisu. Stačí 1-2 tabletky a už do 30 minut se můžete těšit ze silné a dlouhotrvající erekce.