Andropauza: Co pomáhá v boji s mužským přechodem
Mužský přechod či mužské klimakterium – to jsou asi nejběžnější termíny pro andropauzu. Tyto obecné pojmy ale nejsou úplně přesné, neboť andropauza se na rozdíl od klimakteria, které probíhá u žen, projevuje zákeřným nástupem a pomalou progresí. V mnohých případech se dokonce andropauza objeví zcela znenadání a potrápí celou řadou příčin. Kvůli tomu pak muž nemůže plnohodnotně žít svůj život a naplňovat partnerská očekávání. Jenže co s tím? Řešení je jednodušší, než si možná myslíte.
Příznaky prozradí, zda procházíte andropauzou
Andropauza je stav, který zastřešuje všechny změny způsobené poklesem hladiny testosteronu v krvi. Pokles mužského pohlavního hormonu podle studií souvisí s věkem, přičemž k prvním úbytkům dochází již po 30. roce věku. Každým rokem úroveň testosteronu klesá přibližně o 1 %, což ve výsledku znamená, že celková hladina testosteronu je snížena okolo 40 roku života téměř o 25 %. Následkem toho se ve středním věku začínají objevovat první příznaky andropauzy.
A jelikož testosteron není pouze pohonnou hmotou pro sexuální apetit, projevy mohou být různé – od fyzických, přes psychické až k těm sexuálním. Pokud nízkou hladinu testosteronu navíc nezačnete řešit včas, s přibývajícím věkem se projevy mohou stupňovat. K nejčastějším projevům andropauzy patří:
- Ztráta chuti na sex
- Problémy s dosažením erekce
- Náladovost, deprese, smutek
- Zvýšení tělesného tuku
- Nespavost, potíže se spánkem
- Pocit svalové slabosti a úbytek svalové hmoty
- Potíže se soustředěním
- Ztráta sebevědomí
Jestliže na sobě pozorujete většinu příznaků, pak u vás pravděpodobně došlo ke snížení testosteronu a je nejvyšší čas své mužství posílit. I ve vyšší věku se totiž můžete cítit dobře a být spokojen sám se sebou.
Jak rychle a efektivně zabránit propuknutí andropauzy?
Pokud vám mužská menopauza nezpůsobuje vážné potíže nebo zásadně nenarušuje váš život, pravděpodobně zvládnete příznaky bez léčby a jen s pomocí doplňků stravy. V opačném případě navštivte svého lékaře a nechte si odebrat vzorek krve pro laboratorní vyšetření hladiny testosteronu.
Mírnější příznaky, jako například snížené libido, přechodné potíže s dosažením erekce a s tím spojenou ztrátu sebevědomí nebo náladovost, zvládnete překonat díky vhodným doplňkům stravy. Vybírejte je ale pečlivě. Doplněk stravy, který pomůže potlačit plné rozvinutí andropauzy a dlouhodobě posílí tvorbu testosteronu, by měl obsahovat zinek, hořčík a extrakty z bylin podporujících sexualitu (např. ženšen pravý, kotvičník zemní atd.). Zinek totiž udržuje normální hladinu testosteronu v krvi a hořčík přispívá ke snížení únavy a vyčerpání. Pokud hledáte doplněk stravy, který obsahuje všechny tyto uvedené látky v optimálním množství, pak se spolehněte na Erectafit Ultra. Jedná se o český doplněk stravy bez lékařského předpisu a vedlejších účinků. Kromě zmíněných minerálů a bylinek obsahuje i macu peruánskou a L-arginin, o němž se ví, že posiluje chuť na sex a podporuje prokrvení organismu včetně penisu.
Sleva na akční balení
Co ještě dalšího můžete dělat?
Pokud chcete skutečně naplno čelit andropauze a podpořit tvorbu testosteronu, bohužel se nevyhnete úpravě životního stylu. Dopřávat byste si měli dlouhý a kvalitní spánek, pravidelně a střídmě jíst, dostatečně pít neslazené nápoje a měli byste se vyvarovat kouření cigaret. Kouření a pití alkoholu totiž vyčerpává zásoby zinku v těle, který, jak jsme si již řekli, je pro udržení normální hladiny testosteronu nezbytný. Důležitou součástí obrany proti mužskému přechodu je také pravidelný a všestranný pohyb.